Miliardář Paulson: „Nedoporučuji nikomu investovat do kryptoměn.“

Přidat na Seznam.cz

Známý investor, který během hypoteční krize vydělal 20 miliard dolarů na poklesu hodnoty aktiv, se od kryptoměn drží dál, píše portál coingape.com.

John Paulson, známý svými protichůdnými sázkami, které mu vynesly miliony, zejména v době hypoteční krize, se drží stranou světa kryptoměn. Čtrnáct let po finanční krizi miliardář opět identifikuje známky vysoké spekulace na trhu. Přesto se investor domnívá, že kryptoměny se ukáží jako „bezcenná“ bublina.

Zatímco většina světových investorů viděla, jak se hodnota jejich portfolií v důsledku hypoteční krize rozplynula, Paulson se uchýlil ke strategiím krátkého prodeje, aby vydělal na kolapsu amerického hypotečního trhu. Sázka, která se mu v době největší finanční krize od Velké hospodářské krize vyplatila částkou 20 miliard dolarů. Od té doby investor neměl žádnou jinou podobnou investiční příležitost.

V rozhovoru pro agenturu Bloomberg Paulson projevil obavy z růstu cen a uvedl, že rychlá expanze peněžní zásoby může vytáhnout inflaci vysoko nad očekávání trhu a zlato je v této době dobrým aktivem pro ochranu portfolia.

Pokud jde o kryptoměny, Paulson tvrdí, že tato aktiva jsou bublinou, která se „nakonec ukáže jako bezcenná“. „Nikomu bych nedoporučoval investovat do kryptoměn,“ prohlásil investor.

Paulson v posledních letech nebyl středem pozornosti a loni přeměnil svůj hedgeový fond na rodinnou kancelář poté, co se jeho aktiva snížila z 38 miliard dolarů, které spravoval v roce 2011, na zhruba devět miliard v roce 2019.

Zdroj: coingape.com