Byty v Kyjevě lze koupit i pod 400 000 korun. Kupců je nedostatek

Přidat na Seznam.cz

Po ruské invazi na Ukrajinu se prodej bytů v Kyjevě téměř zastavil a ceny klesly na rekordní minimum. Trh s nemovitostmi se již dávno zotavil, ale kupujících je stále málo. Odborníci nechtějí předpovídat, co se s ním stane v budoucnu. Realitní kanceláře hlavního města jsou si však jisté, že levnější nebude.

ByznysDeník s pomocí realitních vyhledávačů OLX.ua a dom.ria.com zjistil, které byty a v které čtvrti Kyjeva lze nyní koupit velmi levně.

Nejlevnější byt nabízený online je jednopokojový byt, spíše pokoj o rozloze 14 metrů čtverečních, který se nachází v pátém patře pětipatrové budovy nedaleko stanice metra Nyvky. Jeho cena je 13,5 tisíce dolarů, což je v přepočtu kolem 350 000 korun. Byt byl zrekonstruován, je zde nábytek.

V hlavním městě Ukrajiny je tedy mnoho možností, jak si pořídit levné bydlení. Není však známo, jak dlouho takové ceny vydrží.

Po plném napadení Ruska klesly ceny nájmů v Kyjevě téměř o 50 %, ale od září se vrátily na předválečnou úroveň, píše ukrajinský deník SUD.

Krize na trhu práce nepominula, ceny potravin a základního zboží stále rostou, takže život v hlavním městě je finančně stále obtížnější.

Zdroj: redakce, SUD