Krize s dodávkami čipů by mohla zpomalovat výrobu ještě v roce 2022

Přidat na Seznam.cz

Německá automobilka Audi nebude moci v blízké budoucnosti zvýšit výrobu, protože podobně jako automobilky po celém světě zápasí s nedostatkem čipů, píše portál Welt.de.

Německá automobilka Audi nebude moci v blízké budoucnosti navýšit výrobu, protože podobně jako automobilky po celém světě zápasí s nedostatkem čipů. Řekl to Markus Duesmann, předseda představenstva automobilky, pro úterní vydání novin Augsburger Allgemeinen.

Prohlásil také, že automobilka má spoustu nedokončených aut. Řádově jde o šesticiferné číslo. A i kdyby je chtěla dokončit, pro nedostatek čipů nemůže. Obává se také, že ne všechny se někdy dokončí.

Duesmann předpovídá, že tyto problémy se natáhnou až do roku 2022. „Doufáme, že do konce 1. pololetí 2022 zaznamenáme stabilizaci, pokud jde o výrobu a dodávky čipů. Tato čipová krize nás připraví o rekordní rok,“ řekl a dodal, že dodavatelské řetězce je třeba zkontrolovat a přepracovat.

„Chystáme se přepracovat všechny naše dodavatelské řetězce, abychom se ujistili, že můžeme garantovat miliardy čipů ročně pro naši společnost, ale sami nezačneme vyrábět čipy,“ uvedl pro noviny Duesmann.

V souvislosti s odklonem od spalovacích motorů Duesmann řekl, že bude třeba odnaučit svět od ropy a benzínu. „Musíme přejít na elektrické motory a energii z obnovitelných zdrojů. V následujících 30 až 40 letech se musí hodně udat, aby svět zůstal obyvatelný. Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom snížili emise oxidu uhličitého, a jediný způsob, jak toho dosáhnout, je obejít se bez fosilních paliv, jako je uhlí nebo ropa,“ uzavřel.

Zdroj: welt.de