Zkrachovalá platforma FTX dluží svým největším věřitelům zhruba 73 miliard korun

Přidat na Seznam.cz

Zkrachovalá kryptoměnová burza FTX dluží podle soudního dokumentu svým 50 největším věřitelům přibližně 73 miliard korun. Dlužné částky vůči těmto věřitelům, jejichž jména nejsou zveřejněna, se pohybují od 495 milionů do 5,3 miliard korun, uvedl francouzský deník Le Figaro.

Společnost FTX, kterou v roce 2019 založil Sam Bankman-Fried, se rychle stala jednou z největších platforem v krypto odvětví a byla považována za jednu z nejspolehlivějších.

Začátkem listopadu se však během několika dní zhroutila poté, co se objevily zvěsti o jejím chatrném finančním zdraví. FTX brzy nebyla schopna umožnit svým zákazníkům finanční výběry.

Skupina 11. listopadu oznámila, vyhlášení konkurzu a odstoupení svého šéfa. Jeho nástupce John Ray III v sobotu uvedl, že zahájil strategický průzkum majetku skupiny a jejích mnoha dceřiných společností, aby rozhodl, co prodat nebo reorganizovat, informoval server CNN.

V dokumentu předloženém konkurznímu soudu v Delaware stojí, že seznam 50 největších věřitelů a dlužných částek se může změnit v závislosti na informacích, které se podaří získat.

Zdroje: Le Figaro, CNN