Microsoft nejhodnotnější společností na světě. Kapitalizace vyšší než u společnosti Apple

Přidat na Seznam.cz

Microsoft překonal Apple v hodnotě a stal se nejhodnotnější společností na světě. Kapitalizace redmondského giganta v pátek činila téměř 2,49 bilionu dolarů (přibližně 55,2 bilionu Kč). Zároveň byla hodnota společnosti Apple o desítky milionů dolarů nižší, píše portál CNBC.

Apple byl první americkou společností, jejíž hodnota přesáhla bilion dolarů (asi 22 bilionu Kč). K tomu došlo v létě 2018. Později tohoto cíle dosáhlo i několik dalších společností. V současné době již hodnota největších technologických gigantů přesahuje 2 biliony dolarů. (přibližně 44,4 bilionu Kč). Mezitím došlo ke změně na stupních vítězů.

Společnost Apple byl donedávna nejhodnotnější americkou společností. V pátek však došlo k nečekané změně na čele. Největší kapitalizace ve výši téměř 2,49 bilionu dolarů. (asi 55,2 bilionu Kč) dosáhla společnost Microsoft. Hodnota Apple v té době dosahovala 2,46 bilionu dolarů (přibližně 54,5 bilionu Kč).

Samozřejmě se může jednat pouze o dočasnou změnu, protože akciový trh se řídí vlastními zákony. Tím spíše, že poslední výsledky společnosti Apple, které byly ve třetím čtvrtletí rekordní, byly pod očekáváním Wall Street. To přiznal i sám Tim Cook, který uvedl, že problémy s dodávkami vedly společnost ke ztrátě několika miliard.

Zdroj: CNBC