Kolik Tesla díky bitcoinům dosud vydělala? Překvapivý výsledek ve srovnání s prodejem vozů

Přidat na Seznam.cz

Od oznámení generálního ředitele společnosti Tesla, že společnost investovala 1,5 miliardy dolarů do bitcoinu, uplynulo 8 měsíců, píše portál Cointelegraph. Kolik společnost Tesla na této investici doposud vydělala?

V únoru 2021, tedy zhruba před osmi měsíci, oznámil generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk světu, že jeho automobilka investovala 1,5 miliardy dolarů do krále kryptoměn, bitcoinu. Kolik od tohoto dne do dneška Tesla získala (nebo ztratila) ze své investice do bitcoinu?

Jak uvedl server Cointelegraph, Tesla vlastní přibližně 43 200 bitcoinů. Když spočítáme, že nejdůležitější světová kryptoměna nyní dosáhla 59 000 dolarů, mluvíme o 2,5 miliardy dolarů v aktivech BTC. Závěrem lze říci, že Tesla v současné době vydělala přibližně 1 miliardu dolarů ve srovnání s počáteční únorovou investicí.

Ihned po zprávě o nákupu a přijetí BTC společností Tesla zaznamenala tato kryptoměna výrazný 10% nárůst. Musk se následně rozhodl zablokovat nákup vozidel Tesla v bitcoinech kvůli nadměrné spotřebě energie a poškozování životního prostředí touto kryptoměnou.

Zisk, který Tesla v současnosti vydělává na svých investicích do kryptoměn, je stejný jako zisk z prodeje automobilů ve 2. čtvrtletí 2021, tedy přibližně 1,14 miliardy dolarů (čistý zisk).

Zdroj: Cointelegraph