Správně zvolené kalibry zajistí při výrobě naprostou přesnost

Přidat na Seznam.cz

Přestože má Česká republika malou rozlohu, nejedná se o bezvýznamnou zemi, jejíž jméno by bylo ve vzdálenějších státech zcela neznámé. Lidé na celém světě znají nejen prvního postkomunistického prezidenta a autora divadelních her Václava Havla, Jana Amose Komenského, Bedřicha Smetanu, Antonína Dvořáka a další osobnosti, které se zapsaly do dějin. Zvučné jméno mají i mnohé české výrobky. Celosvětově oblíbené není jen tuzemské pivo, sklo a porcelán. Věhlas si získaly zejména strojírenské výrobky, významnou roli pro Českou ekonomiku hraje i zbrojní průmysl.

Precizní opracování výrobků je u strojů a součástek nezbytné. Při kontrole rozměrů přichází ke slovu kalibr

Úspěchu ve výrobě lze dosáhnout pouze v případě, kdy v žádné fázi procesu nedojde k pochybení. To platí ve všech etapách od samotné přípravy projektu až po dokončení finálních výrobků a jejich distribuci. Návrh musí být funkční, technická dokumentace musí obsahovat kompletní podklady pro přesnou výrobu. Materiál by měl mít vyhovující vlastnosti, jeho tvrdost, pružnost a houževnatost, teplotní odolnost a roztažnost i další parametry musí odpovídat danému účelu použití. Při samotné výrobě konkrétních kusů je nutné do detailu dodržet všechny rozměry. Mnohé strojírenské produkty tvoří součásti mechanismů, jež do sebe musejí dokonale zapadat. Kalibry jsou proto nezbytnými pomocníky každé výrobní firmy, která chce dosáhnout opravdového úspěchu.

Opravdu kvalitní kalibry i další měřidla můžete zakoupit u přímo u českého výrobce

Chcete si do své firmy pořídit opravdu kvalitní měřící nástroje? Pak se obraťte na společnost Michovský TOOLS. Ta patří mezi přední dodavatele měřících nástrojů. V jejím katalogu najdete jak kalibr NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC či Rp, tak i koncové měrky a celé sady nástrojů. Velkou výhodou je i zakázková výroba.