Honda plánuje vybudovat v Kanadě za 257 miliard korun nové centrum pro elektromobily

Přidat na Seznam.cz

Honda se chystá expandovat a vytvořit komplexní hodnotový řetězec pro elektromobily. Společnost chce investovat 11 miliard dolarů (257 miliard korun) v kanadském Ontariu, jak píše deník CNBC.

V Kanadě by tak mělo vyrůst obrovské centrum. Zde by měly vyrůst nové montážní závody a také závody na výrobu baterií. Součástí by zde měly být zařízení na podporu výroby plně elektrických vozidel a vozidel, které jsou poháněni palivovými články.

Výroba elektromobilů má začít v roce 2028

Dle dostupných informací by společnost Honda měla zahájit výrobu elektromobilů v roce 2028 a měla by mít roční kapacitu až 240 000 automobilů. Cílem Hondy je nabídnout zákazníkům do roku 2040 výhradně elektrická vozidla a také vozidla poháněna palivovými články. Zajímavé je, že v době, kdy většina velkých hráčů stahuje plány v oblasti plně elektrických vozidel, tak Honda naopak investuje.

Společnost momentálně zahájila formální jednání, které směřuje k vytvoření komplexního řetězce elektrických vozidel v Kanadě, a to s podporou vlád Kanady a Ontaria. A také plánuje komplexní výrobu. Tyto plány by měly být hotovy v průběhu 6 měsíců.

Zdroj: CNBC