PKN Orlen může změnit svůj název v roce 2023

Přidat na Seznam.cz

PKN Orlen bude mít nové jméno. Podle generálního ředitele společnosti Daniela Obajtka slovní spojení Polski Koncern Naftowy neodpovídá současné realitě. Jak uvedl v rozhovoru, ke změně názvu může dojít ještě letos, uvedl deník Money a deník Forsal.

„Analyzujeme možnost změny názvu společnosti, protože slovo „naftowy“ by mělo být reálnější. Nebude to však mít vliv na značku Orlen, která má konkrétní, významnou marketingovou hodnotu. Mohu vás ujistit, že logo společnosti zůstane nezměněno,“ uvedl Obajtek v rozhovoru pro portál ISBnews.

Generální ředitel Orlenu zdůraznil, že rozhodnutí o změně názvu společnosti zatím nepadlo. Ve hře je několik variant, včetně té, která používá termín „multienergetický“. To bude vyžadovat souhlas valné hromady společnosti, ale předpokládá se, že by se tak mohlo stát brzy, možná ještě v roce 2023, naznačil Obajtek.

PKN Orlen dodává pohonné hmoty a elektřinu. V listopadu 2022 společnost formálně dokončila akvizici společnosti PGNiG, největšího polského dodavatele plynu, a předtím skupiny Lotos, druhého největšího dodavatele paliv v zemi. Obě společnosti působí v oblasti průzkumu a těžby paliv v Polsku a Norsku. Do skupiny Orlen patří také společnost Energa, výrobce elektřiny. Společnost Orlen je rovněž dovozcem ropy a pohonných hmot do Polska.

PKN Orlen vlastní u nás například společnosti Unipetrol, nebo Paramo, provozuje také v České republice sít čerpacích stanic Benzina.

Zdroj: money.pl, forsal.pl, redakce