Internetový gigant Amazon hodlá zrušit dalších 9000 pracovních míst

Přidat na Seznam.cz

Internetový maloobchodní gigant Amazon plánuje zrušit dalších 9 000 pracovních míst, protože se snaží snížit náklady. Firma, která celosvětově zaměstnává 1,5 milionu lidí uvedla, že škrty se budou týkat především oblastí, jako je cloud computing a reklama, uvedl deník The New York Times.

Firma neuvedla, kterých zemí se to bude týkat, pracovní místa budou prý zrušena v příštích několika týdnech, píše portál televize BBC.

Šéf Amazonu Andy Jassy uvedl, že se jedná o obtížné rozhodnutí, které však bude pro společnost z dlouhodobého hlediska nejlepší. V lednu firma zrušila 18 000 pracovních míst.

Jassy uvedl, že v posledních letech ve většině oblastí podnikání Amazonu přibývalo pracovních míst. „Nicméně vzhledem k nejisté ekonomice, ve které se nacházíme, a nejistotě, která existuje v blízké budoucnosti, jsme se rozhodli pro větší racionalizaci našich nákladů a počtu zaměstnanců,“ pokračoval.

Stejně jako mnoho jiných technologických gigantů zaznamenal Amazon během pandemie, kdy zákazníci zůstali doma, prudký nárůst tržeb. V poslední době se však jeho prodeje zpomalily, protože spotřebitelé utrácejí méně kvůli krizi životních nákladů.

I další společnosti, včetně Googlu a Meta, vlastníka Facebooku, se potýkají s tím, jak vyvážit opatření na snižování nákladů s potřebou zůstat konkurenceschopné. Minulý týden Meta, která vlastní také Instagram a WhatsApp, oznámila plány na zrušení 10 000 pracovních míst, jak jsem psali v tomto článku.

Další oblastí, která se dočká škrtů, je Twitch, platforma pro živé vysílání obsahu včetně her a hudby. Přichází to několik dní poté, co Emmett Shear oznámil, že po 16 letech ve funkci odstupuje z pozice výkonného ředitele společnosti Twitch. Společnost Amazon koupila Twitch v roce 2014 za 1 miliardu dolarů, tedy zhruba 22 miliard korun.

Zdroj: nytimes.com, bbc.com