Meta propustí dalších 10 000 zaměstnanců

Přidat na Seznam.cz

Meta je poslední velkou firmou, která se snaží překonat celosvětový hospodářský pokles. Nejnovější oznámení o propouštění přichází pouhé čtyři měsíce poté, co firma snížila počet svých zaměstnanců po celém světě o více než 11 000, uvedl portál Sky a deník The Guardian.

Společnost Meta, vlastník Facebooku a Instagramu, ruší dalších 10 000 pracovních míst, aby společnost snížila náklady. Společnost v úterý uvedla, že koncem dubna sníží počet svých náborových týmů a provede další škrty ve svých technologických skupinách a koncem května pak v obchodních skupinách.

„Očekáváme, že snížíme velikost našeho týmu přibližně o 10 000 lidí a uzavřeme dalších přibližně 5 000 otevřených pozic, které jsme ještě nenajali,“ uvedl generální ředitel Mark Zuckerberg. „Bude to znamenat rozloučení s talentovanými a nadšenými kolegy, kteří se podíleli na našem úspěchu.“ Oznámení přichází jen čtyři měsíce poté, kdy Meta investovala miliardy dolarů do vybudování futuristického metaverse.

Meta je jednou z několika velkých společností, které se rozhodly omezit náklady ve snaze překonat celosvětový hospodářský pokles. Rychlé zvyšování úrokových sazeb a slabá spotřebitelská poptávka donutily firmy, jako je Amazon, Twitter a Microsoft, snížit počet svých zaměstnanců.

Nejnovější propouštění ve společnosti Meta je součástí širších změn v této technologické firmě. „Myslím, že bychom se měli připravit na možnost, že tato nová ekonomická realita bude trvat mnoho let,“ uvedl v úterý ve zprávě zaměstnancům.

Zdroj: news.sky.com, theguardian.com