American Airlines prý jednají s Airbusem a Boeingem o koupi nejméně 100 letadel

Přidat na Seznam.cz

Společnost American Airlines oznámila, že v současné době jedná s Airbusem i Boeingem o možném nákupu nového úzkotrupého letadla. Tento krok přichází uprostřed prudkého nárůstu poptávky po letadlech, neboť cestovní ruch zažívá pozoruhodný boom, uvedl webový portál Press Reach a portál Market Screener.

Společnost American Airlines zvažuje objednání nejméně 100 letadel od obou výrobců letadel. V reakci na tuto zprávu vydala společnost American Airlines prohlášení, v němž potvrdila probíhající jednání. „Jednáme s Boeingem a Airbusem o našich potřebách v oblasti úzcetrupých letadel pro druhou polovinu tohoto desetiletí a pro další období.“uvedla společnost.

Airbus i Boeing však o těchto jednáních mlčí. Na dotaz ohledně obchodu se společnost Airbus odmítla vyjádřit. Stejně tak Boeing zatím neodpověděl na žádosti médií o komentář.

Zasvěcenci z oboru se svěřili, že jednání jsou stále v počáteční fázi a zatím nebylo dosaženo žádných pevných rozhodnutí.

Potenciální velikost obchodu má údajně přesáhnout 200 letadel, přičemž existují závazky pro budoucí nákupy. Vzhledem k tomu, že jednání probíhají již několik měsíců, letecká společnost údajně zvažuje letouny Boeing 737 Max a Airbus A321neo jako potenciální náhradu svých jednoplošných modelů 737-800, A319 a A320 v dalším desetiletí.

Zdroj: pressreach.com, marketscreener.com, redakčně upraveno