Zlato oficiálně dosahuje maximálních hodnot na trzích

Přidat na Seznam.cz

Zlato tento týden dosáhlo rekordního maxima na trzích. Jen za 1 trojskou unci (tedy 31,1 gramů) cena vyrostla až na 2328,46 dolarů, tedy zhruba 54 393 Kč. A ač se očekávalo že se cena zlata bude snižovat díky úrokovým sazbám v USA, není tomu tak, jak píší deníky Finanzen a Welt.

Zlato v současnosti roste od začátku roku a právě tento týden zaznamenalo cenový rekord. Pro mnoho odborníků je cena zlata velmi překvapivá. Nicméně se dá očekávat, že cena zlata ještě půjde nahoru, jak řekl obchodník s drahými kovy ve společnosti Heraeus Alexander Zumpfe.

Cenu zlata podporují centrální banky

Ze strany centrálních bank je vidět, že aktivně navyšují zásoby zlata, a to již devátý měsíc v řadě. Největší množství nakoupila Čína. Po Číně nejvíce nakupovali zlato Indie a Kazachstán. V bance v Zimbabwe byla zavedena nová měna kvůli vysoké inflaci. Tato měna je hlavně vázána na zlato, včetně jiných drahých kovů a také zahraničních měn. Zimbabwské zlato, má za úkol stabilizovat ekonomiku země, která ve vysoké inflaci zůstává několik let.

Odborníci momentálně doporučují investorům, aby nakupovali zlato ve větší míře. Tato situace se totiž může dost rychle změnit.

Zdroj: Finanzen, Welt