Zemětřesení v čínském gigantu. Krutá slova zakladatele o korupci

Přidat na Seznam.cz

O neutěšené situaci v konglomerátu Tencent nemluvil nikdo jiný než jeho zakladatel Pony Ma, který informoval o odhalených případech korupce. Kritizoval také „špatné řízení“.

Na setkání se zaměstnanci na konci roku 15. prosince Pony Ma odhalil, že letošní interní provozní kontroly ve společnosti ukázaly blíže nespecifikované případy korupce v největší asijské společnosti působící v oblasti sociálních médií a her, uvádí deník USNews. Zakladatel čínského technologického gigantu Tencent Holdings uvedl, že ve společnosti byla zjištěna řada problémů. Kritizoval také manažery konglomerátu za výsledky po jednom z nejtěžších let pro konglomerát od jeho založení v roce 1998. Příjmy klesly kvůli změnám v regulaci a problémům vyplývajícím ze snahy vlády zastavit šíření koronaviru.

O schůzce v konglomerátu jako první informovala místní čínská média.

Analytici poznamenávají, že společnost Tencent zaznamenala druhý čtvrtletní pokles příjmů v řadě, protože zpomalení čínské ekonomiky a mnohem větší kontrola ze strany regulačních orgánů zasáhly její reklamní byznys a produkci nových her.

Až do předchozího čtvrtletí vykazovala společnost Tencent téměř v každém tříměsíčním vykazovaném období od svého vstupu na burzu v roce 2004 dvouciferný růst.

Pony Ma, který se většinou drží stranou veřejnosti, na schůzce také řekl, že se společnost musí zaměřit na krátké filmy, aby si zajistila budoucí růst. Navazuje tak na obrovský úspěch TikToku, jehož obchodní model nyní chtějí kopírovat další společnosti. Zakladatel společnosti Tencent vidí jako naději na budoucí růst společnosti se sídlem v Šen-čenu zejména WeChat, platformu pro krátká videa. Upozornil, že skupina výrobců videoher si bude muset zvyknout na přísný licenční režim Pekingu a že počet nových her, které Čína schválí, zůstane dlouhodobě omezený.

Zdroj: USNews, Theregister