Žebříček nejbohatších lidí se mění z hodiny na hodinu. Jak je na tom nyní Elon Musk?

Přidat na Seznam.cz

Čtrnáct měsíců poté, co poprvé sesadil Jeffa Bezose z trůnu nejbohatšího člověka na světě, ztratil šéf společnosti Tesla a Twitter svou korunu. Alespoň nakrátko, uvádí deník Forbes.

Dne 7. prosince v 15:30 předstihl Muska Bernard Arnault. Jeho jmění se odhaduje na 184,7 miliard dolarů, Musk za ním zaostává o 100 milionů s bohatstvím ve výši 184,6 miliard dolarů. Po uzavření amerických trhů v 16:00 se Musk znovu dostal do vedení, už několikrát se však s Arnaultem na úplném vrcholu vystřídal.

Bernard Arnault z fracnouzského konglomerátu luxusního zboží LMH je jediným člověkem, který Muskovo prvenství ohrožuje. Většinu roku 2021 si vyměňoval místo s třetím nejbohatším člověkem světa šéfem Amazonu Jeffem Bezosem.

Může za to hlavně to, že se akciím pod vedením Elona Muska vedlo příšerně, za ohrožení jeho prvenství tedy může převážně pokles akcií společností Tesla, uvedl server CNET. Tesla se za celý rok propadla o téměř 50 procent, to je téměř o 20 procent horší, než propad celé technologické burzy Nasdaq. Musk má teď o 43 procent nižší hodnotu svých akcií, než na svém vrcholu v listopadu 2021.

Zdroje: Forbes, CNET