Z ulice se vypracoval vysoko. Tento emigrant žije svůj americký sen

Přidat na Seznam.cz

Nick Mocuta (37) bydlel na ulici, dnes vlastní 100 bytů. Deník Daily Star píše o milionáři, který se sám vypracoval.

Vše začalo s 500 dolary, které tehdy 21letý mladík dostal darem od své babičky. S nimi si měl splnit svůj sen: Úspěšný život v USA.

A tak Mocuta emigroval z Rumunska do Států, ačkoli téměř neuměl anglicky. Vystudovaný podnikový ekonom vypráví: „Taxík, kterým jsem jel z letiště do města, mě stál asi 100 dolarů, takže jsem měl v kapse jen 400 dolarů. Byl to kulturní šok, na který jsem nikdy nezapomněl.“

Aby ušetřil peníze, přespával ve svém novém domově Los Angeles několik týdnů na lavičkách v parku. Nick Mocuta se živil levnými hamburgery a při objednávání dokonce vynechával sýr, aby zaplatil méně.

Vydělával na brigádách, mohl si dovolit svůj první byt a vedle toho začal podnikat. Díky telefonům a krytům na mobilní telefony dováženým z Číny si Mocuta rychle vydělal až 4 000 dolarů (téměř 90 000 Kč) měsíčně.

Prozíravý podnikatel získal také licenci realitního makléře. Dnes vlastní bývalý bezdomovec 100 bytů v USA a Rumunsku. Kromě toho Nick Mocuta koupil několik domů, ve kterých žije jeho rodina. Imigrant vybudoval své impérium s pomocí několika internetových obchodů, které podle něj dosahují obratu 40 milionů dolarů (téměř 900 mil. Kč) ročně.

Jeho tajemství úspěchu: „Jsem velmi vytrvalý a nikdy se nevzdávám. Když sedmkrát selžu, poosmé se zvednu.“

Na Instagramu Mocuta ukazuje, jak daleko se dostal. Cestuje po světě, popíjí šampaňské, pózuje před vrtulníkem a luxusní jachtou. Po celou dobu zdůrazňuje své zjevné životní motto: „Pracuj tvrdě, hraj tvrdě.“

Zdroj: Daily Star