Warren Buffett investuje do kryptoměn. Pro legendárního investora jde o velký průlom

Přidat na Seznam.cz

Poslední zpráva Buffettovy finanční společnosti Berkshire Hathaway za 4. čtvrtletí 2021 ukazuje, že věštec z Omahy, jak miliardáře nazývají média, prodal podíly ve společnostech Visa a Mastercard a koupil akcie jihoamerické Nubank. A to za 1 miliardu dolarů, informuje server Money a server Coindesk.

Je to o to zajímavější, že se Nubank nevyhýbá ani kryptoměnám. Mezi finanční nástroje banky patří ETF pro bitcoin. ETF je nástroj, jehož cílem je co nejvěrněji kopírovat směr daného směnného kurzu. Nákupem bitcoinového ETF tedy nevlastníme podíl virtuální měny, ale váš zisk nebo ztráta jsou s ní úzce spojeny.

Pro největšího světového kritika kryptoměn je to obrovský posun v přístupu. V roce 2020 miliardář řekl, že „kryptoměny v podstatě nemají žádnou hodnotu a nic nevytvářejí.“ A dodal pak, že žádnou kryptoměnu nevlastní a nikdy vlastnit nebude, informuje portál Coindesk.

Jak píše Forbes, Buffettův krok může znamenat zlom v institucionálním zavádění kryptoměn, což by mohlo v příštích letech zvýšit poptávku (a ceny) po digitálních měnách.

Naproti tomu Greg Waisman, spoluzakladatel a provozní ředitel kryptoměnové peněženky Mercuryo tvrdí, že „investici do Nubank lze chápat jako Buffettův způsob, jak podpořit svět fintech/kryptoměn, aniž by zrušil svou kritiku z minulosti“. Waisman dodal, že šéf Berkshire nyní podporuje ekosystém digitálních měn, ale nepřímo.

Zdroj: money.pl, coindesk.com