Warren Buffett investuje 500 milionů dolarů do brazilské digitální banky

Přidat na Seznam.cz

Dělá Buffet obrat? Berkshire Hathaway investuje 500 milionů dolarů do brazilské digitální banky. Warren Buffet se dříve k digitálním aktivům stavěl negativně, ale Berkshire Hathaway nyní uskutečnila investici, která pravděpodobně naznačuje, že je tomuto odvětví přece jen otevřená.

Brazilská digitální banka Nubank získala 500 milionů dolarů od společnosti Berkshire Hathaway. Nadnárodní holdingovou společnost vede miliardář Warren Buffett.

V úterním oznámení Nubank se uvádí, že investice ve výši 500 milionů dolarů bude použita na další mezinárodní expanzi, například v Kolumbii, a na příchod nových vedoucích pracovníků z významných technologických společností. Nubank uvádí, že má více než 40 milionů zákazníků v Brazílii, Mexiku a Kolumbii.

Generální ředitel Nubank David Vélez uvedl, že tyto peníze pomohou „demokratizovat přístup k finančním službám“ v celé Latinské Americe. Uvedl, že pouze polovina lidí v regionu má bankovní účet a asi 21 % používá kreditní karty.

„Nikdo si nemyslel, že je možné změnit finanční systém, ale my jsme byli vždy přesvědčeni, že existuje prostor pro narušení a inovace. A co je důležitější, zákazníci si zaslouží lepší služby,“ řekl Vélez.

Buffett se již dříve osobně vyjádřil k bitcoinu (BTC) a dalším kryptoměnám s tím, že nemají „v podstatě žádnou hodnotu“ a že on sám nikdy žádné nevlastní. Minulý měsíc na setkání akcionářů místopředseda představenstva Charlie Munger řekl, že kryptoměny jsou „užitečné pro únosce a vyděrače“.

V uplynulém roce však skupina investovala do dalších společností souvisejících s technologiemi i mimo ně, včetně společnosti Snowflake, která se zabývá cloudovými technologiemi. Společnost Berkshire Hathaway k 31. březnu držela také akcie společností Apple a Amazon v hodnotě miliard dolarů.