Výrobce smartphonů Foxconn plánuje výrobu elektrických aut

Přidat na Seznam.cz

Tchajwanská společnost Foxconn Technology Group, smluvní výrobce smartphonů pro americký koncern Apple a další světové značky, představila v pondělí plány na výrobu elektromobilů pro světové automobilky, píše portál 91mobiles.com.

Tchajwanská společnost Foxconn Technology Group, smluvní výrobce smartphonů pro americký koncern Apple a další světové značky, představila v pondělí plány na výrobu elektromobilů pro světové automobilky. Půjde o podobný smluvní model jako při smartphonech.

Jde o významný milník, který by mohl posílit důvěryhodnost tchajwanského výrobce elektroniky jako vážného uchazeče o tajný automobilový projekt společnosti Apple. Foxconn v pondělí na svém akcí Technology Day představil modely SUV a sedan. Jsou to koncepční vozy, které plánuje vyrábět spíše pro automobilové zákazníky, než prodávat pod vlastní značkou.

Sedan Model E, vyvinutý v italském designérském domě Pininfarina, má být uveden na trh v roce 2023, informovala společnost. Model E pojme pět osob a na jedno nabití má dojezd 750 kilometrů.

Foxconn jako klienty zmínil automobilku Fisker a tchajwanskou skupinu Yulong.

Noviny Taiwan News minulý týden napsali, že mezi další potenciální zákazníky patří automobilka Stellantis, která vznikla spojením společností Fiat Chrysler a Peugeot, ale Foxconn to nepotvrdil. Foxconn je největší výrobce smartphonů iPhone, což mu poskytuje výhodu důvěryhodného potenciálního partnera pro Apple, který zvažuje rozšíření výroby o automobily.

V rámci svého posunu k výrobě automobilů Foxconn koncem září schválil investici 280 milionů USD (241,38 milionu eur) do koupě automobilového závodu v Ohiu od startupu Lordstown Motors. Foxconn Technology Group chce vyrábět auta i autobusy pro značky v Číně, Severní Americe, Evropě a na dalších trzích, přičemž klienti mohou měnit jejich vzhled a vlastnosti.

Zdroj: 91mobiles.com