Velký obchodní řetězec se stahuje z Ruska. Obří fronty před obchodem

Přidat na Seznam.cz

Dlouhé fronty před obchody H&M v moskevských nákupních centrech. Značka se stahuje z Ruska a rozprodává oblečení. Někteří zákazníci uváděli, že se chystají vykoupit „vše, co je“.

H&M opouští ruský trh
O dlouhých frontách před obchody H&M v moskevských nákupních centrech Aviapark a Metropolis informují ruský deník Izvestija i MoscowTimes. Podle zpráv stálo v úterý před centrem Metropolis více než 200 lidí. Zákazníci měli na vstup do obchodu čekat až 40 minut.

Ruský portál uvádí, že se při nakupování častěji neomezovali na jednu položku. Zboží se nakupovalo ve velkém množství, a to i přes zvýšení cen. Jedna žena prý z obchodu odešla s 50 kusy zboží.

Oděvní firmy opouštějí Rusko
Očekává se, že náklady na stažení z ruského trhu budou činit přibližně 200 milionů dolarů, tedy asi 4,8 miliardy korun. Pro společnost H&M bylo Rusko šestým největším trhem. Společnost již dříve oznámila, že dočasně otevře 170 dříve uzavřených obchodů v Ruské federaci, aby mohla vyprodat zboží, které zůstalo ve skladech.

Jiné oděvní společnosti, včetně Inditexu a Adidasu, již dříve zastavily prodej v Rusku. Oděvní konglomeráty jako TJX se zase rozhodly prodat své podniky provozované v Rusku.

Zdroj: Izvestija, MoscowTimes