V Bratislavě budou diskutovat vědecké hvězdy. Laureát Nobelovy ceny a populární britský fyzik

Přidat na Seznam.cz

Ocenění výjimečných vědců ESET Science Award přináší do Bratislavy veřejnou diskusi s největšími vědeckými osobnostmi současnosti.

V úterý 12. října 2021 v 18.00 se v historické budově SND setkají hvězdný fyzik a Laureát Nobelovy ceny Kip Thorne a britský fyzik a popularizátor vědy Brian Cox. Diskutovat budou o tom, zda je věda řešením všech výzev lidstva.

Bratislava se v polovině října stane dějištěm světové vědy a fyziky. Dva špičkoví vědci, fyzici a popularizátoři budou v živé debatě v Bratislavě diskutovat o tom, zda je věda řešením všech výzev lidstva. Akce je přístupná veřejnosti. Lístky jsou v prodeji.

Tématem debaty bude úvaha, zda může věda pomoci chránit, ale i rozvíjet lidstvo a vytvářet udržitelnou a technologicky vyspělou společnost. Součástí akce bude i autogramiáda Kipa Thorna a Briana Coxe.

Organizátorem diskuse je Nadace ESET, spolu se společností ESET. Vzhledem k pandemické situaci je událost určena pouze pro plně očkovaných.

Kip Thorne
Kip Thorne je americký fyzik, laureát Nobelovy ceny a mezinárodně známý odborník na gravitační fyziku a astrofyziku, se zaměřením na relativistické hvězdy, černé díry a gravitační vlny. Do historie sci-fi se zapsal také jako výkonný producent hollywoodského trháku Interstellar a seriálu Teorie velkého třesku. Byl blízkým spolupracovníkem a přítelem Stephena Hawkinga a Carla Sagana. Na Slovensku bude předsedat mezinárodní komisi ESET Science Award.

Brian Cox
Brian Cox je britský fyzik, držitel řady britského impéria, vědecký popularizátor a bývalý hudebník. Působí jako profesor částicové fyziky na Manchesterské univerzitě i jako profesor pro veřejnou angažovanost ve vědě pro Královskou společnost (The Royal Society). Je znám také svou dokumentární prací pro televizi BBC.

Zdroj: Redakčně upravená tisková zpráva společnosti ESET