Šéf banky Goldman Sachs: „Regulátoři by měli třást před úspěchem Bitcoinu“

Přidat na Seznam.cz

Lloyd Blankfein, CEO páté největší americké banky Goldman Sachs, se nedávno v rozhodovre pro CNBC vyjádřil k obrovskému úspěchu Bitcoinu. Prohlásil, že regulační orgány by měly hyperventiluje a hledat všechny dostupné způsoby, jak zakročit. Pokud Bitcoinu dovolí pokračovat současným způsobem, v budoucnu nebudou schopni monitorovat finanční toky.

„Při Bitcoinu nikdy nevíte, kdo ho používá. Zda posíláte peníze do Severní Koreji, Al Káidy nebo ISIS. „- řekl včera pro CNBC v relaci Squawk Box.

CEO Goldman Sachs navrhuje narušit svobody, které se lidem na Bitcoine líbí

Aby bylo možné přizpůsobit Bitcoin současným standardům, bude nutné výrazně podkopat svobody, na kterých je postaven. Nicméně zapochyboval, zda pak bude mít veřejnost o Bitcoin stále zájem.

„Úspěšně regulovat Bitcoin by mělo být proveditelné, ale naruší to svobodu a určitý druh neprůhlednosti, který se lidem líbí. To je něco, s čím se Bitcoin bude muset vyrovnat.“

Bitcoin jako uchovate hodnoty

Lloyd také prohlásil, že Bitcoin podle něj není vhodný jako uchovate hodnoty. Může za to příliš vysoká volatilita.

„Ráno se vzbudíte, a máte o 10% méně. Pokud ztratíte kód nebo kousek papíru, tak o své Coiny přijdete, případně vám je mohou ukrást hackeři.“

Bezpečně uchovávat Bitcoin může být skutečně oříšek a není moudré podcenit to. Avšak s použitím hardwarových peněženek se riziko ztráty nebo odcizení snižuje téměř na nulu. Pravda, pokud se vám nepodaří ztratit samotnou peněženku.