Philips propustí více zaměstnanců, než se plánovalo

Přidat na Seznam.cz

Philips plánuje propustit 6 000 zaměstnanců po celém světě, z toho 1 100 v Nizozemsku. To následuje po ztrátě ve výši 1,6 miliardy eur (přes 38 miliard korun) v roce 2022. Před pouhými třemi měsíci společnost oznámila snížení počtu pracovních míst o 4 000 zaměstnanců, uvedl webový portál The Epoch Times a portál LinkedIn News

Již v říjnu loňského roku oznámila tato celosvětově působící nizozemská společnost program propouštění 5 % své pracovní síly (přibližně 4 000 lidí). Jak společnost Philips v té době informovala, snížení počtu pracovních míst by mělo přinést roční úspory ve výši přibližně několika stovek milionů eur.

V minulosti byla společnost známá výrobou elektroniky, ale transformovala se na subjekt zaměřený na zdravotnickou techniku. Do vážných potíží se dostala především kvůli problémům s přístroji pro léčbu spánkové apnoe. Společnost byla nucena stáhnout nejméně 5,5 milionu těchto zařízení.

Hromadné propouštění je součástí restrukturalizace vedené novým generálním ředitelem společnosti Royem Jakobsem, který ji na říjnové schůzi akcionářů označil za „nevyhnutelnou“.

V pondělí ráno vyšlo najevo, že propouštění se dotkne dalších zaměstnanců. Konglomerát uvedl, že v roce 2022 dosáhl ztráty ve výši 1,6 miliardy eur (přes 38 miliard korun) a v důsledku toho bude muset propustit 6 000 lidí.

„Považuji to za obtížné a bolestné pro kolegy, kterých se to přímo týká, ale je to nezbytné,“ uvedl Jakobs v pondělním oznámení společnosti.

Podle skupiny přijde v Nizozemsku o práci 1100 zaměstnanců. Ostatní odejdou v pobočkách rozmístěných po celém světě. Není však známo, kolik jich v jednotlivých zemích je.

Zdroj: theepochtimes.com, linkedin.com, redakce