PayPal se změní na makléře. Umožní vám obchodování s akciemi

Přidat na Seznam.cz

Společnost PayPal opět plánuje rozšířit rozsah svých aktivit. Známá online platební platforma tentokrát umožní uživatelům obchodovat s akciemi, informuje portál Finance Feed.

PayPal je největší světová platforma pro online platby, bez které by bylo online obchodování velmi obtížné. Konkurence v tomto oboru je však stále silnější, a tak společnost hledá nové nápady, jak vydělat peníze.

Služba také zavedla podporu kryptoměn na britském trhu. Uživatelé mohou nakupovat, prodávat a ukládat bitcoiny a další typy digitálních peněz do digitální peněženky.

Nyní platforma oznámila další nápad, který uživatelům umožní obchodovat s akciemi. Podle zpráv již společnost najala spoluzakladatele online makléřské firmy TradeKing, kterou nedávno koupila společnost Ally Invest. Jeho zkušenosti z oboru se nepochybně budou hodit, pokud se služba bude chtít stát platformou pro obchodování s akciemi.

Podle neoficiálních zpráv se nová platforma pro obchodování s akciemi může jmenovat „Invest at PayPal“ (investujte na Paypalu) a umožní uživatelům obchodovat s jednotlivými akciemi. Samotná společnost zatím zprávy zveřejněné v médiích nepotvrdila. Podle zasvěcených osob však již proběhla jednání s potenciálními budoucími partnery v oboru, což naznačuje seriózní přístup k projektu. Žádné konkrétní společnosti však nebyly jmenovány, takže podrobnosti těchto jednání neznáme.

Za předpokladu, že společnost skutečně chce takový plán uskutečnit, si však na jeho realizaci budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: Finance Feed