Očekává se, že síť 6G se objeví za 5 let. Rychlost přenosu dat se zdá neskutečná

Přidat na Seznam.cz

Telekomunikační průmysl je v implementaci nejnovější konektivity páté generace teprve na začátku a vědci již pracují na 6G.

Má to však být zcela nová technologie, nejen vylepšená 5G. Odborníci tvrdí, že 6G se objeví ve třetím desetiletí 21. století. Nejnovější analýzy společnosti ABI Research ukazují, že první projekty budou realizovány již v roce 2026 a mají se stát systémem, který umožní rozvoj pokročilých projektů v oblasti virtuální, rozšířené a smíšené reality v reálném čase.

Jiancao Hou, hlavní analytik pro 5G infrastrukturu a mobilní sítě společnosti ABI Research, zdůrazňuje, že 6G také umožní pokročilou interakci člověk-stroj. „6G může být klíčovým faktorem umožňujícím všudypřítomné připojení k široké škále zařízení a senzorů používaných v různých prostředích,“ zdůrazňuje Hou.

Analytici z ABI Research naznačují, že zatímco 5G má poskytovat maximální rychlost přenosu dat 20 gigabitů za sekundu (Gb / s) a průměrnou rychlost 120 megabitů za sekundu (Mb / s), v případě 6G tato čísla dosáhnou 1 000 Gb / s a ​​1 Gb / s. Vědci z univerzity v Oulu ve Finsku pracují na využívání sítí nové generace od roku 2018. Výzkum provádějí také Čína a Jižní Korea a USA.