Oblíbený řetězec Pepco zbankrotoval v Rakousku. Zavírá tam 73 poboček

Přidat na Seznam.cz

Řetězec Pepco v Rakousku zbankrotoval. Už brzy oblíbený obchod s levnou módou na rakouském trhu zavře svých více než 70 poboček. Dalších trhů se rakouský neúspěch dotknout nemá, píše server Der Standard.

Navzdory různým iniciativám a strukturálním změnám vykazuje Pepco v Rakousku dlouhodobě ztráty. Přetrvávající malé útraty tamních spotřebitelů, nadprůměrná inflace, vysoké provozní náklady a obecně negativní makroekonomický výhled měly na výsledky skupiny v Rakousku silně negativní dopad.

Po dohodě s insolvenčním správcem, který byl jmenován, mají být rakouské prodejny skupiny až do odvolání otevřeny zákazníkům v běžné otevírací době.

Ambiciózní plány Pepco nevzdává

Zaměstnancům bude podle skupiny poskytnuta „nejlepší možná podpora“. Stažení společnosti z Rakouska Pepcu uvolní zdroje, aby se mohlo zaměřit na ty trhy, kde vidí nejlepší příležitosti k růstu. Skupina nadále usiluje o to, aby se na svých klíčových trzích stala předním evropským diskontním prodejcem, píše server Ground News.

Skupina, založená v roce 2015, se sídlem v Poznani, spojuje maloobchodní řetězce Pepco a Poundland, které působí na mezinárodní úrovni pod značkou Dealz, a také globální nákupní divizi PGS, která spolupracuje s oběma provozními společnostmi.

Podle vlastních údajů má 4 800 prodejen a 47 000 zaměstnanců v 21 zemích. Samotná společnost Pepco má 3 600 prodejen a 31 000 zaměstnanců v 19 zemích Evropy.

Zdroj: Ground News, Der Standard