Německá společnost Rheinmetall pracuje na nabíjecích obrubnících

Přidat na Seznam.cz

Technologická skupina Rheinmetall se sídlem v Düsseldorfu představila nový koncept nabíjecího řešení pro elektromobily, informuje německý deník Welt. Nabíjecí obrubníky Rheinmetall mají téměř neviditelně splynout s městskou krajinou a nabízejí možnosti, jak vyřešit problémy stávajících nabíjecích systémů.

Společnost Rheinmetall se nyní zaměřuje na modernizaci a inteligentní využití stávající městské infrastruktury. Integrací nabíjecí elektroniky do obrubníku se obrubník stává „nabíjecím sloupkem“, aniž by pro ostatní účastníky silničního provozu znamenal omezení spojená s nabíjecím sloupkem. Elektromobily lze navíc nabíjet přímo u obrubníku, aniž by bylo nutné pokládat dlouhé kabely přes chodníky.

„Systém Rheinmetall přispívá k řešení hlavní výzvy, kterou je zajištění dostatečných možností pro dobíjení elektromobilů, zejména ve městech a městských aglomeracích. Při jeho vývoji se vycházelo z předpokladu, že zásah do veřejného prostoru bude co nejmenší,“ uvádí společnost.

Systém společnosti Rheinmetall je modulární nabíjecí obrubník, který umožňuje nabíjení střídavým proudem s nabíjecím výkonem až 22 kW, popisu řešení portál Heise.

„Přípravou nebo rozvojem větších ploch lze dosáhnout synergie v oblasti plánování, povolení, stavebních opatření a snížit tak náklady na instalaci. Lze dosáhnout synergií, které sníží náklady na instalaci,“ uvádí se ve zprávě

Kromě nabíjení u silnic lze podle společnosti Rheinmetall řešit i další možnosti využití. „Systém poskytuje potřebné funkce, které uživateli umožňují snadné, rychlé a pohodlné nabíjení, od nabíjení v areálu zaměstnavatele přes venkovní parkovací místa u rodinných domů nebo domů pro více rodin až po firemní parkoviště,“ uvádí společnost.

Společnost Rheinmetall v současné době podrobuje svůj systém dlouhodobým testům. Poté bude tato technologie poprvé použita v pilotním projektu na veřejných prostranstvích.

Zdroj: Heise, Welt