Nejnovější průzkum ukázal, které obchody jsou v Polsku nejlevnější. Biedronka až na 3. místě!

Přidat na Seznam.cz

Ačkoliv inflace v posledních měsících v celé Evropské unii postupně klesá, ceny některých potravin stále rostou. I proto se řada Čechů stále vydává na nákupy do Polska. V žebříčku nejlevnějších polských supermarketů ale Biedronka ani Auchan už nevedou. Nově je to totiž Lidl, píše server Eska a BizBlog.

Nejnovější průzkum agentury ASM Sales Force ukázal, že ceny nejvíce poptávaného zboží v Polsku bylo v září o 12 % dražší než před rokem. Statistiky ale přinesly i další novinky, a to včetně řetězce, který byl v Polsku momentálně nejlevnější.

Češi se vydávají do Polska především s cílem nakoupit trvanlivé potraviny, uzeniny, maso a lahůdky. Podle průzkumu provedeného Asociací malých a středních podniků ČR v průměru utratí kolem 2 829 korun. V nákupních košících ale nechybí ani tabák, alkohol či drogerie.

Češi ale musí myslet i na to, kam se na své nákupy vydávají a nyní je to podle polských expertů nejlevnější v Lidlu.

Průměrná cena nákupního košíku agentury ASM Sales Force v prodejnách Lidl totiž během září činila 228,43 PLN. Na druhé pozici skončil Auchan a v těsném závěsu za ním třetí Biedronka, která na lídra ztratila 3,23 PLN, píše server Wirtualne Media.

Zdroj: Wirtualne Media, Eska, BizBlog