Musk o Twitteru: Klidně si stěžujte, ale budete za to platit!

Přidat na Seznam.cz

Připravte si peněženky, Elon Musk zpoplatňuje Twitter. Potom, co dramaticky převzal společnost minulý pátek, opět rozvířil emoce. Nový majitel sociální sítě přišel s novinkou. Modrá fajfka u profilu, která ho označuje jako ověřený, bude stát peníze.

Musk zprávu oznámil na svém profilu a v dalších prohlášeních se brání tomu, že by šlo o rozdělení uživatelů platformy „na pány a sedláky“.

Podle webu SkyNews, bude cena vypočítána podle kupní síly každé země. Například pro USA je to 8 dolarů měsíčně, tedy zhruba 500 korun měsíčně. Musk prohlašuje, že současný systém Twitteru, který určuje, kdo má nebo nemá modrou fajfku, je „blbost“. Původně chtěl účtovat 20 dolarů měsíčně, po velké kritice ustoupil a sazbu snížil.

CNN již dříve informovala, že Twitter pracuje na aktualizaci svého stávajícího produktu předplatného, který v současné době stojí 4,99 dolarů měsíčně tak, aby zahrnoval funkci ověřování. Podle interních plánovacích dokumentů Twitteru, které si CNN prohlédla, by Twitter také mohl odebrat modré zaškrtávací značky aktuálně ověřeným uživatelům, pokud nezačnou do 90 dnů platit vyšší cenu za produkt předplatného.

Naštvaný King

Mezi kritiky plánovaných změn patří i známý spisovatel Stephen King. Ve svém Tweetu se ohradil, že by naopak měli platit jemu a doslova poslal Muska „do…“. „Nejde o peníze, ale o princip“, dodal spisovatel. Musk odpověděl Kingovi v úterý brzy ráno a zatím nejvýrazněji potvrdil návrh zpoplatnit ověření účtu. „Musíme nějak platit účty! Twitter se nemůže spoléhat pouze na inzerenty,“ uvedl.

Společnost naléhavě potřebuje zdroj příjmů

V úterý Musk sdělil další podrobnosti svého nového plánu. Jak píše CNN, předplatitelé dostanou přednost v odpovědích, zmínkách a vyhledávání a také možnost zveřejňovat delší video a audio obsah, přičemž budou mít o polovinu méně reklam, než uživatelé zdarma.

„Twitter tak získá také zdroj příjmů, kterým bude odměňovat tvůrce obsahu,“ dodal Musk.

Musk získal Twitter za 44 miliard dolarů. Musk uvedla, že cena za společnost „přeplacená“. Na zaplacení transakce si také připravil značnou částku dluhového financování.

Zdroj: SkyNews, CNN , Twitter