Musk už není zase nejbohatší. Za jediný den zhubl o 300 miliard

Přidat na Seznam.cz

Za jediný den ztratil Musk až 15 miliard dolarů neboli 316 miliard Kč. A to vše kvůli kryptoměnám, do kterých se Elon Musk rozhodl investovat. Výsledkem bylo oslabení akcií Tesly o 8,5 procenta.

Jeff Bezos (57) se tak dostal do čela žebříčku miliardářů. V tuto chvíli má zakladatel Amazonu 187 miliard dolarů a Elon Musk pouze 180 miliard dolarů.

Elon Musk (50) ztratil za jeden den 316 miliard Kč. To je ekvivalent 15 miliard dolarů. Zakladatel Tesly podle údajů agentury Bloomberg okamžitě přestal být nejbohatším mužem na světě. Bývalý držitel pozice Jeff Bezos (57) se tak dostal do čela žebříčku miliardářů. V tuto chvíli má zakladatel Amazonu 187 miliard dolarů a Elon Musk pouze 180 miliard dolarů. Co se stalo? Proč Elon Musk již není nejbohatším mužem na světě?

Musk věřil v sílu kryptoměn, zatímco jejich hodnota klesla, akcie Tesly oslabily o 8,5 procenta. Ale nejde jen o samotnou investici, ale i jeho vyjádření na Twitteru. Musk napsal, že podle jeho názoru se cena bitcoinu „zdá příliš vysoká“. Mezitím Tesla v lednu investovala do této kryptoměny až 1,5 miliardy dolarů. Musk dokonce oznámil, že bude přijímat platby za automobily Tesla v kryptoměně.