Microsoft kupuje společnost Activision Blizzard. Je to největší obchod v herním průmyslu

Přidat na Seznam.cz

Americká společnost Microsoft kupuje vydavatelství Activision Blizzard, které stojí za značkami her Call of Duty, Diablo či Warcraft, potvrdil gigant na svém webu.

Americká společnost Microsoft kupuje vydavatelství Activision Blizzard, které stojí za značkami Call of Duty, Diablo nebo Warcraft. Kontrakt, který představuje největší obchod v historii herního průmyslu, dosahuje hodnoty téměř 70 miliard dolarů, tedy přes 1,5 bilionu korun, napsal web theverge.com.

Microsoft, pro který je to rovněž historicky největší akvizice, uvedl, že převezme Activision Blizzard celkem za 68,7 miliardy dolarů (cca 1,5 bilionu) v hotovosti. Za akcii vydavatelství tak Microsoft nabídl 95 dolarů (cca 2 045 korun), což představuje 45procentní prémii v porovnání s páteční uzavírací cenou akcií firmy.

Akvizice výrazně posílí pozici Microsoftu na prudce rostoucím trhu videoher. Podle společnosti pro průzkum trhu Mordor Intelligence dosáhl globální trh v této oblasti v loňském roce hodnotu 173,7 miliardy dolarů a očekává se, že v roce 2027 by mohl vzrůst až na 314,4 miliardy dolarů.

Zdroj: news.microsoft.com, theverge.com