Mercedes-Benz na cestě k elektromobilovému trůnu. Zřizuje 10 tisíc stanic po celém světě

Přidat na Seznam.cz

Tesla už dávno není jediným hráčem na elektromobilovém poli. Mercedes investoval miliardy do nákupu a instalace nabíjecích stanic. Chtějí tak zpříjemnit nákup elektromobilů a získat další zákazníky. První stanice budou postaveny už letos, uvádí deník N-TV.

Do konce desetiletí má být v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších klíčových trzích zřízeno více než 10 tisíc nabíjecích stanic, jak automobilka oznámila na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas.

USA a Kanada jsou první země, kde značka s hvězdou od letošního roku zřídí vlastní dobíjecí stanice s americkým partnerem MN8 Energy. Obě společnosti se budou podílet na investičních nákladech ve výši jedné miliardy eur. Pro celosvětovou síť počítá Mercedes-Benz s nízkou jednocifernou částkou, vysvětlil generální ředitel skupiny Ola Källenius.

„Jedná se o další stavební kámen na naší cestě,“ uvedl Källenius s odkazem na plánované rozšíření nabídky elektromobilů. Společnost chce podle něj usnadnit kupujícím přechod na elektromobily pomocí nabíjecích stanic, které jsou dostupné pro všechny výrobce, ale zákazníkům Mercedesu nabízejí výhody. „Nechceme čekat, až to bude. Proto tu síť budujeme sami,“ řekl. Obchodní model by měl být údajně ziskový během pěti až sedmi let a není založen na dotacích.

Společnost Mercedes-Benz chce nové stanice postavit hlavně kolem klíčových měst a městských center, v blízkosti hlavních dopravních tepen a výhodných prodejních či servisních míst, uvádí server TechCrunch.

Zdroje: N-TV, TechCrunch