Masivní odliv zaměstnanců z Twitteru. Elon Musk dočasně uzavřel kanceláře, zároveň se však raduje

Přidat na Seznam.cz

Twitter dočasně uzavřel své kanceláře. Ohlášení se objevilo v souvislosti s náznaky, že velký počet zaměstnanců dal výpověď, protože nepřijali nové podmínky Elona Muska, uvedl server BBC.

Zaměstnanci na Twitteru používali hashtag #LoveWhereYouWorked, aby dali najevo, že z firmy odcházejí. „Myslím, že po dnešku tu zůstane méně než dva tisíce lidí.“ uvedl jeden z bývalých zaměstnanců, který si přál zůstat v anonymitě.

Podobné zprávy zaplavily i interní firemní komunikační kanál Slack, kde zaměstnanci posílali mávající a salutující emotikony po skončení pracovní doby, informoval server CNN, který tuto informaci dostal od nejmenovaného zaměstnance Twitteru.

Zaměstnanec doplnil, že všichni členové jeho týmu byli propuštěni. „Manažer týmu byl propuštěn. Jeho manažer byl taky propuštěn. A pak propustili manažera toho manažera. Osoba nad ním byla jedním z vedoucích pracovníků, kteří byli propuštěni hned první den. Takže se řetězec velení úplně rozpadl,“ informoval zdroj.

Navzdory chaosu Elon Musk na svém profilu uvedl, že Twitter nikdy neměl více uživatelů.

Drsný režim Twitteru

Než se Musk chopil moci, tak měl Twitter zhruba 7 500 zaměstnanců. Firma údajně zaměstnávala také tisíce smluvních pracovníků, z nichž většina byla propuštěna.

Spekuluje se, že jednou z hlavních příčin odchodů je Muskovo ultimátum. Novopečený šéf Twitteru zaměstnance vyzval, že se musí zavázat k extrémně dlouhé a intenzivní pracovní době, nebo odešli. Ve zprávě také stálo: Prosíme, abyste i nadále dodržovali zásady společnosti a nediskutovali o důvěrných informacích společnosti na sociálních sítích, v tisku nebo jinde.

Zdroje: BBC, CNN, Elon Musk