Majitel britské pošty zvažuje nákup české skupiny Packeta, ta vlastní Zásilkovnu

Přidat na Seznam.cz

Mezinárodní distribuční služby (IDS), mateřská společnost britské Royal Mail, zvažují akvizici české logistické firmy Packeta. Packeta, známá pro svou přepravní společnost Zásilkovna, je klíčovým hráčem v poskytování logistických služeb pro e-commerce v České republice a dalších zemích střední a východní Evropy. Informace o možné transakci, jejíž hodnota by mohla dosáhnout až 500 milionů eur, byla poprvé zveřejněna britským deníkem The Times.

Packeta, která se nedávno rozhodla prodat svůj podnik, působí nejen v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu. Tento krok přichází v době, kdy IDS čelí rostoucí konkurenci od finančních a soukromých investičních skupin, včetně londýnské firmy Advent.

IDS, která se v listopadu potýkala s finančními problémy, včetně pololetní provozní ztráty 243 milionů liber a vysokého dluhu, se k těmto spekulacím odmítla vyjádřit. Případná nabídka na Packetu by mohla narazit na regulační překážky, vzhledem k již existující silné přítomnosti IDS na evropském trhu.

V kontextu této potenciální akvizice stouply akcie IDS po analýze Bank of America, která naznačila, že jsou podhodnocené. Akcie IDS výrazně posílily, což naznačuje zvýšený investorův zájem o firmu.

Tato zpráva o možné akvizici přichází v době, kdy Packeta vykazuje významný růst a expanzi, s více než 15 000 výdejními místy ve čtyřech zemích a rozsáhlou spoluprací s tisíci e-shopů. Významnými akcionáři Packetu jsou její zakladatelé Simona a Jaromír Kijonkovi, spolu s dalšími klíčovými investory.

Zdroj: The Times