Majetek Charlese: Ohromující množství pozemků a nemovitostí, které vlastní

Přidat na Seznam.cz

Donedávna britský Princ Charles, dnes již král, vlastní Cornwallské vévodství, ohromující portfolio nemovitostí a pozemků, které se rozprostírá po celé Velké Británii.

V Anglii existují dvě královská vévodství, vévodství cornwallské a vévodství lancasterské. Donedávna vládnoucí panovnice jekrálovna Alžběta II. byla technicky vzato vévodkyní z Lancasteru, a měla proto přístup ke stejnojmennému vévodství. Charles má jako následník trůnu přístup k druhému královskému vévodství, Cornwallskému vévodství, píše deník Express.

Co je Cornwallské vévodství?
Cornwallské vévodství je soukromý majetek, který tradičně spadá do kompetence následníka trůnu Cornwallské vévodství bylo poprvé založeno v roce 1337 za vlády Eduarda III.

Cornwallské vévodství tak v historii fungovalo téměř jako svěřenecký fond vévody z Cornwallu. Podle internetových stránek vévodství Cornwall zahrnuje vévodství přibližně 53 000 hektarů půdy ve 23 hrabstvích.

Většina pozemků Cornwallského vévodství se nachází v jihozápadní Anglii. Charles využívá příjmy z panství pro své soukromé aktivity a aktivity několika členů své rodiny. Z těchto prostředků je však financována i řada charitativních aktivit Charlese.

Panství Cornwallské vévodství
Majetek Charlese se rozkládá na území 23 hrabství v Anglii a Walesu a zahrnuje 52 760 hektarů půdy a 2 360 hektarů lesů.

Jaké pozemky Charles vlastní?
Na výše uvedené mapě jsou uvedena místa a pozemky v působnosti Cornwallského vévodství podle oficiálních internetových stránek vévodství.

Jedním z nejvýznamnějších míst ve vlastnictví Cornwallského vévodství je oblíbená prázdninová destinace Scilly v Cornwallu.Několik míst v Cornwallu, včetně Truro a Newquay, spadá pod jurisdikci Cornwallského vévodství. Více než 27 3000 hektarů půdy v Dartmooru v jihozápadní Anglii je rovněž ve vlastnictví Cornwallského vévodství, přičemž tato půda je hojně využívána pro zemědělství.

Poundbury v Dorsetu je experimentální městečko zřízené na pozemcích ve vlastnictví Cornwallského vévodství a podpořené Charlesem. Město bylo navrženo na základě čtyř klíčových principů, mezi něž patří: architektura místa, „integrované cenově dostupné bydlení, komunikace vhodná pro pěší a kombinace využití.

Cornwallské vévodství vlastní také rekreační chaty a rozsáhlé území starobylých památek po celé Anglii.

Kde se nacházejí nemovitosti Charlese?
Kromě svého hlavního sídla Clarence House v Londýně má Charles záviděníhodný výběr rezidencí po celé Velké Británii.

Highgrove House nedaleko města Tetbury v hrabství Gloucestershire je venkovským sídlem Charlese a jeho manželky Camilly, vévodkyně z Cornwallu.

Birkhall, který se nachází na panství Balmoral Estate v královském Deeside, je skotským domovem Charlese a Camilly.

A Liwynywermod u vesnice Myddfai v Llandovery v hrabství Carmarthenshire je velšské sídlo Charlese, které využívá při návštěvách Walesu.

Zdroj: Express