Kiyosaki varuje před „největším krachem v dějinách“ a vyzývá své stoupence k nákupu BTC a ETH

Přidat na Seznam.cz

Robert Kiyosaki poukázal na hrozící nedostatek peněz americké vlády a problémy s dluhem Evergrande. Své stoupence vyzývá, aby v rámci příprav na „největší krach v historii“ nakupovali zlato, stříbro, Bitcoin a Ethereum, informoval portál Coindesk.cc.

Autor a propagátor finančního vzdělávání Robert Kiyosaki doporučil lidem, aby v rámci přípravy na „největší krach v historii“ nakupovali aktiva, jako je zlato, stříbro, Bitcoin a Ethereum. Poukázal přitom na zprávy přicházející z Washingtonu o možném nedostatku peněz v rozpočtu USA. Kiyosaki rovněž zmínil dluhovou krizi čínského developera Evergrande. Krach společnosti by mohl mít neblahé dopady i mimo čínské trhy.

S odkazem na tyto dva scénáře Kiyosaki tvrdil, že jak americká vláda, tak Evergrande, největší čínský developer, jsou bez peněz. Poté vyzval svých 1,7 milionu příznivců na Twitteru, aby před zdánlivě nevyhnutelným krachem nakupovali aktiva včetně bitcoinů a etherea.

Úřad pro řízení a rozpočet Bílého domu ve čtvrtek varoval vládní agentury, že pokud se nepodaří včas přijít s návrhem zákona o rozpočtových prostředcích, může to příští týden vyústit v shutdown.

Developerská společnost, která je podle tržeb největší v Číně, již dříve varovala investory, že by mohla nesplácet svůj dluh ve výši 300 miliard dolarů. S více než 1 300 projekty ve více než 280 čínských městech a více než 200 000 zaměstnanci by měl krach Evergrande vážné důsledky nejen pro čínskou ekonomiku, ale i pro celý svět.

Podle zprávy deníku The Guardian se analytik společnosti Barclays vyjádřil takto: „Případné selhání společnosti Evergrande by mohlo být významnou brzdou pro sektor nemovitostí. Domníváme se však, že to zdaleka neznamená čínský Lehmanův moment.“

Jimmy Chang, investiční ředitel společnosti Rockefeller Global Family Office, se domnívá, že by mohly být ovlivněny i mezinárodní trhy. Pokud by Čína měla vážný ekonomický problém kvůli společnosti China Evergrande, zbytek globální ekonomiky by z toho dostal nákazu.

Blíží se „největší krach v dějinách“?
I když vždy existuje malá možnost, že se hrozícímu zastavení provozu podaří zabránit a že by čínská vláda mohla zasáhnout a pokusit se zmírnit dopady pádu Evergrande, bylo by rozumné býti připraveni. Kryptoměny jsou sice samy o sobě rizikem, ostatně jako každá investice, ale někteří jí a stále používají jako zajištění proti inflaci v nejistých ekonomických podmínkách.

Zdroj: Coindesk.cc, The Guardian