Katastrofické následky předplatného na Twitteru: Sociální síť ovládl chaos, ověřené účty slibovaly inzulín zdarma

Přidat na Seznam.cz

Kontroverzní předplatné se odkládá kvůli apokalypse, která provázela jeho spuštění. Na Twitteru se objevily hordy uživatelů, které se snažily nové funkce zneužít, jen aby dopálily nového vlastníka Elona Muska, uvedl server LeMonde.

Elon Musk tvrdě reagoval. Uvedl, že jakákoli změna jména způsobí ztrátu modré fajfky, která udává, že jde o ověřeného uživatele. Aspoň do doby, než Twitter nové jméno ověří.

Tato služba byla na Twitteru vždy bezplatná a Twitter to nabízel organizacím a vysoce postaveným osobám. Pak společnost odkoupil Elon Musk a uvedl, že má zájem tuto funkci poskytovat i nadále, ovšem za peníze.

Nejdříve počítal s částkou 20 dolarů měsíčně, to pak kleslo na pouhých 8 dolarů, tedy zhruba 187 korun. Ověření si bude moci koupit kdokoli bez ohledu na pověst. Systém Twitter Blue byl před týdnem aktivován na mobilech iPhone. Vzbudilo to obrovskou vlnu kontroverze, Musk se k tomuto tahu odhodlal jen pár dní poté, co bylo ze společnosti propuštěna více než polovina zaměstnanců.

Nová funkce placeného ověření rozpoutala čirý chaos. Po dobu 48 hodin se mnoho účtů vydávalo za celebrity či velké společnosti. Přes noc vznikla legie Lebronů Jamesů a bylo založeno hned několik nových společností Nintendo. Farmaceutická společnost Eli Lilly se musela ve čtvrtek omluvit poté, co populární tweet z ověřeného účtu sliboval inzulín zdarma, uvedl server CNBC.

Zdroje: LeMonde, CNBC