Katastrofa na krypto trzích. Půjde k zemi i Coinbase?

Přidat na Seznam.cz

Padla burza kryptoměn FTX, což poškodilo celý krypto trh. Pochyby začaly viset hned po krachu FTX nad dalším titánem krypto scény, a to nad společností Coinbase. Šéf Coinbase Briam Armstrong se celou situaci pokusil uklidnit. Nevyšlo mu to, uvedl server Finmag.cz.

Veškeré riziko odmítl a snažil se pozvednout náladu všech smutnících krypto investorů tím, že řekl, že účetnictví společnosti Coinbase je úplně transparentní. Jako bonus přidal šokující informaci.

Společnost prý držela k 30. září 2022 bitcoiny v hodnotě 39,9 miliard dolarů, což tehdy bylo obrovských 914 miliard korun. K dnešnímu dni to odpovídá 32 miliardám dolarů, což je zhruba 800 miliard korun. Část bitcoinů patří klientům burzy Coinbase a část vlastní fond Grayscale, pro který Coinbase splňuje funkci úschovny kryptoaktiv, informoval server Bitcoin.com.

Armstrong se touto informací pokusil uklidnit trh, ani zdaleka to však není dobrá zpráva, uvedl server Finmag.cz.
Společnost Coinbase drží zhruba deset procent všech bitcoinů. To je v přímém rozporu se základní myšlenkou decentralizace bitcoinu. Server doporučuje investory, kteří drží své bitcoiny u třetích stran a nemají pod kontrolou privátní klíče, aby si svá aktiva přesunuli do své vlastní peněženky.

Zdroje: Finmag.cz, Bitcoin.com, Brian Armstrong