EU varuje Elona Muska. Nového majitele Twitteru čeká spousta práce

Přidat na Seznam.cz

Evropský komisař pro vnitřní trh a služby Thierry Breton se setkal s Elonem Muskem, novým majitelem Twitteru. Videokonference se týkala plánovaných změn, které musí Musk provést, aby vyhověl zákonu o digitálních službách, který zavádí EU, informuje portál TechCrunch a WSJ.

Brzy vstoupí v platnost zákon o digitálních službách, který se chystá vstoupit v platnost a který má komplexně pročistit online prostor, mimo jiné pokud jde o online reklamu nebo boj proti dezinformacím. Právě těmto otázkám bylo věnováno setkání komisaře EU Thierryho Bretona s Elonem Muskem.

Jak uvedl Breton, Twitter má před sebou ještě mnoho práce, aby splnil požadavky zákona o digitálních službách (DSA), jako je řádná moderace obsahu, odstranění zdrojů dezinformací a zavedení transparentních pravidel pro uživatele platformy.

Kromě toho se na Twitter mohou brzy vztahovat přísnější pravidla zavedená novým zákonem – ta byla připravena pro online platformy s nejméně 45 miliony uživatelů v Evropské unii.

Tak či onak, Elon Musk bude pravděpodobně muset začít pracovat na „Twitteru 2.0“, který bude splňovat požadavky výše zmíněného nařízení. Nedodržení předpokladů zavedených EU může vést k zákazu činnosti v rámci Společenství nebo k pokutě až do výše 6 % celosvětového obratu.

Zdroj: TechCrunch, WSJ