Elon Musk uštědřil ránu Kalifornii. Tesla mění sídlo

Přidat na Seznam.cz

Společnost Tesla oficiálně stěhuje své sídlo ze Silicon Valley do Texasu. Generální ředitel Elon Musk to oznámil v pátek večer na výroční schůzi akcionářů výrobce elektromobilů. Konala se již v novém sídle ve městě Austin, kde Tesla staví nový velký závod, píše portál CNBC.

Společnost Tesla dosud sídlila v srdci Silicon Valley, v Palo Alto. Při oznámení Musk mimo jiné poukázal na to, že životní náklady zaměstnanců jsou v Texasu nižší.

Nepopulární omezení společnosti v době pandemie
Musk však již loni ve sporu o uzavření hlavního závodu ve Fremontu u San Francisca pohrozil, že sídlo společnosti přesune do Texasu. Byl nešťastný z toho, že továrna dočasně stojí kvůli omezením koronaviru.

Musk však nyní uvedl, že aktivity Tesly v Kalifornii se budou dále rozšiřovat. Mimo jiné se zvýší kapacita ve Fremontu. Kromě továrny v Texasu staví Tesla také svůj první evropský závod v Grünheide u Berlína.

Musk se již přesunul
Musk se již přestěhoval do Texasu, jak vyšlo najevo koncem loňského roku. Oficiálně proto, aby byl blíže ke stavbě továrny Tesla a ke startovacímu stanovišti SpaceX v Boca Chica. Potěšit by ho měla i skutečnost, že v Texasu neexistuje daň z příjmu fyzických osob – v Kalifornii je naopak jedna z nejvyšších daní v celých Spojených státech.

Zdroj: CNBC