Elon Musk se rozhodl zažalovat OpenAl

Přidat na Seznam.cz

Dle deníku Fortune podal Elon Musk žalobu na společnost OpenAl a také na jeho hlavního manažera Sama Altmana. V podrobnostech obžaloby stojí, že Elon Musk chce, aby se OpenAl vrátil k zakladatelské smlouvě. Tedy žaluje OpenAl za porušení smlouvy s GPT-4.

Elon Musk je zakladatelem společností X a Tesla a byl taktéž spoluzakladatelem OpenAl. Dle Alon Muska se celá však koncepce Společnosti OpenAI změnila. Žaloba tvrdí, že je OpenAl vyvíjena pouze za účelem výdělku, ale ne hlavně ve prospěch lidí. Žaloba také uvádí, že došlo v minulosti k porušení smlouvy a nekalé soutěži. V žalobě je též uvedeno, že OpenAl představuje velice vážnou hrozbu pro lidstvo. V podstatě dokáže vytvořit tato inteligence úplně vše.

OpenAl je vyvíjena pouze za účelem zisku

Elon Musk si myslí, že vše, co se událo kolem správní rady a dalšího vývoje GPT-4 je porušením smlouvy. Elon Musk byl 3 roky členem správní rady Open Al. Nicméně z ní však odešel dříve, než byla založena dceřiná společnost. Microsoft pak dále navázal spolupráci, která mu vynesla částky v hodnotách miliardy dolarů. Vše prověřuje antimonopolní úřad v EU a v USA.

Zdroj: Fortune