Elon Musk je znepokojen tím, že se EU chystá schválit převzetí britské technologické společnosti za miliardy

Přidat na Seznam.cz

Elon Musk se připojil k dlouhému seznamu znepokojených technologických odborníků, kteří jsou podle zpráv proti převzetí britského výrobce čipů Arm americkým konkurentem za 40 miliard dolarů (cca 800 miliard Kč), uvádí deník Express.

Společnost Nvidia, přední světový výrobce grafických a umělých čipů, má tento týden oznámit Evropské komisi své plány na koupi společnosti Arm. Zdálo se, že Brusel je připraven akvizici bez schválit, ale řada politiků a odborníků volá po jejím zablokování. Mezi nimi je i Elon Musk – generální ředitel společnosti Tesla, který údajně signalizoval obavy o hospodářskou soutěž v souvislosti s odkupem cambridgeské společnosti.

Americký úřad pro dohled nad monopoly, Federální obchodní komise, zahájily počátkem tohoto roku vyšetřování této transakce a jeho závěry se očekávají v nadcházejících týdnech.

Sunday Telegraph rovněž zjistil, že gigant v oblasti elektronického obchodu Amazon a výrobce chytrých telefonů Samsung podali také u amerických úřadů námitky proti této transakci.

Žádná ze společností se ke zprávám Telegraphu nevyjádřila. Obchod čelí kontrole ve Spojeném království.

Zdroj: Sunday Telegraph, Express