eBay: Přímá platba PayPal je nyní konečně minulostí

Přidat na Seznam.cz

Starý známý způsob nakupování na eBay je nyní u konce. Vzhledem k tomu, že vstoupily v platnost nové obchodní podmínky, nebude od nynějška možné, aby kupující a prodávající prováděli převod peněz přímo prostřednictvím služby PayPal.

Zejména na straně prodávajícího musíte být připraveni na změny. Protože v budoucnu budou převody probíhat pouze přes eBay. V každém případě peníze kupujícího nejprve obdrží provozovatel platformy, který je po odečtení poplatků převede prodávajícímu. Tímto způsobem si eBay opět zajišťuje dostatečnou kontrolu nad transakcemi.

Jako kupující můžete stále platit přes PayPal. V tomto případě se však peníze již neposílají prodejci, ale společnosti eBay. Podmínky používání, které nyní vstoupily v platnost, dávají eBay právo zastavit transakci, pokud se pokusíte propašovat peníze kolem provozovatele platformy.

Mezi uživateli, zejména samozřejmě na straně prodejců, vyvolal tento přechod určitou nelibost. Počet prodejců, kteří hrozí odchodem z platformy, nelze přehlédnout. V minulosti se však opakovaně ukázalo, že nadšení je obvykle velké a nakonec si jen málokdo z uživatelů sbalí kufry a přejde na jinou platformu.

eBay převzala PayPal v roce 2002 a od té doby dceřinou společnost úzce integrovala do svého vlastního trhu. V podstatě to došlo tak daleko, že lze říci, že úspěch společnosti PayPal byl do značné míry umožněn také tímto úzkým partnerstvím. V roce 2015 se však eBay opět rozešel se společností PayPal, která se mezitím stala lídrem na trhu online plateb, a od té doby se ji snaží co nejvíce nahradit.