Druhý největší výrobce oceli na světě ArcelorMittal zavře dvě vysoké pece v Evropě

Přidat na Seznam.cz

ArcelorMittal, druhý největší výrobce oceli na světě, oznámil, že odstaví dvě vysoké pece v Evropě pro zdražení energií a nižší poptávku po oceli, informuje deník Economic Times.

ArcelorMittal, druhý největší výrobce oceli na světě, oznámil, že odstaví dvě vysoké pece v Evropě pro zdražení energií a nižší poptávku po oceli, potvrzuje zprávu také deník WSJ.

Na konci měsíce tak přestanou až do odvolání fungovat kamna v Brémách na severu Německa a nedaleko Gijónu na severu Španělska.

„Vysoké náklady na plyn a elektřinu výrazně ovlivňují naši konkurenceschopnost,“ řekl generální ředitel ArcelorMittal pro Německo Reiner Blaschek.

Ocelářská skupina v prohlášení také uvedla, že nízká poptávka na trhu, negativní ekonomické vyhlídky a vysoké náklady na emise oxidu uhličitého při výrobě oceli byly také faktory, které stojí za rozhodnutím uzavřít oba provozy. Společnost přitom zmínila i zpomalení automobilového průmyslu, který je obvykle velkým nákupčím oceli.

Ceny energií v Evropě prudce vzrostly od invaze Ruska na Ukrajinu koncem února. Na konci loňského roku měl ArcelorMittal v Evropě 16 vysokých pecí.

Zdroj: Economic Times, WSJ