Donald Trump je zpět ve hře. Bude stavět Hollywood v Indonésii

Přidat na Seznam.cz

Ve speciální zóně na indonéském ostrově Jáva bude společnost bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa stavět hotely, sídla a golfové hřiště.

Po skončení prezidentského úřadu má Donald Trump čas znovu podnikat. Jednou z investic, kterou má Trumpova společnost v příštích letech podpořit, je turistický komplex Lido City na indonéském ostrově Jáva, vytvořený ve spolupráci s Harym Tanoesoedibjoem. Indonéský miliardář oznámil, že vybuduje filmové studio Movieland, které bude místním ekvivalentem Hollywoodu. Trumpova společnost bude odpovědná za stavbu hotelů, domů a golfového hřiště.

Trump International Resort & Golf Club Lido se bude skládat ze 120 apartmánů, vedle kterých budou exkluzivní restaurace, lázně a konferenční místnosti. Za design budovy budou odpovědné společnosti Oppenheim Architecture, Hirsch Bedner Associates a EDSA. Ernie Els, jeden z nejúspěšnějších golfistů na světě, bude zodpovědný za design golfového hřiště.

Foto: trumpresidencesindonesia.com

Indonéské úřady odhadují, že se očekává, že celé město Lido přiláká do roku 2038 více než 3 miliony turistů ročně. Díky postavení zvláštní ekonomické zóny mohou společnosti investující do Lido City a podobných projektů v Indonésii získat osvobození od daně na 20 let.

Spolupráce s indonéským miliardářem způsobila během prezidentování Donalda Trumpa mnoho kontroverzí, ale Donald Trump Jr. během své návštěvy země v roce 2019 tvrdil, že nedošlo ke střetu zájmů a projekt byl jedním z posledních, které jeho otec schválil před zahájením prezidentství.