Do Disney se vrací legendární generální ředitel, díky kterému společnost ovládla svět zábavního průmyslu

Přidat na Seznam.cz

Bývalý šéf společnosti Disney Bob Iger se necelý rok po svém odchodu do důchodu překvapivě vrací do firmy, uvedl server BBC.

Mediální gigant ho přivedl zpátky, aby disneyovskou loď kormidloval v neklidných časech, kdy cena akcií Disney prudce klesá a streamovací služba Disney+ je pořád ztrátová. Ve funkci nahradil Boba Chapeka, který se stal generálním ředitelem v únoru 2020.

Nečekaný návrat

Je možné, že jde o velké překvapení i pro samotného Igera. V lednu řekl deníku The New York Times, že je absurdní a směšné, že by se mohl do Disney vrátit. „Dlouho jsem byl generálním ředitelem,“ řekl. „Nemůžete se vrátit domů. Jsem pryč,“ řekl novinářům muž, který 15 let stál v čele zábavního giganta.

Bob Iger byl předsedou představenstva do roku 2021 a souhlasil s tím, že ve funkci zůstane dva roky. Ty využije k tomu, aby našel nástupce, který by společnost vedl k úspěchu.

„Jsem nesmírně optimistický, pokud jde o budoucnost této skvělé společnosti. Jsem nadšený, že mě správní rada požádala, abych se vrátil do funkce jejího generálního ředitele,“ uvedl Iger.

Susan Arnoldova, která stojí v čele představenstva společnosti uvedla v prohlášení The Walt Disney Company, že má Iger „jedinečnou pozici“, aby společnost Disney provedl stále složitějším obdobím transformace celého zábavního průmyslu.

Jak změnil svět zábavy?

Iger dohlížel na spuštění streamovací služby Disney+ a pod jeho taktovkou společnost Disney koupila také animační studio Pixar, komiksovou společnost Marvel, 21st Century Fox Ruperta Murdocha a Lucasfilm.

Je to právě jeho zásluhou, že společnost Disney získala jedny z největších zábavních franšíz na světě, jako jsou Star Wars či komixovky od Marvelu.

Zdroje: BBC, The Walt Disney Company