Digitální banka Revolut získala povolení nabízet kryptografické služby v celé Evropě

Přidat na Seznam.cz

Evropská digitální banka Revolut získala povolení od Kyperské komise pro cenné papíry (CYSEC), která Revolutu umožní nabízet kryptografické služby v celém Evropském hospodářském prostoru (EHP), informuje portál Yahoo a Coindesk.

EHP zahrnuje 27 zemí, které jsou součástí Evropské unie, a dále Island, Lichtenštejnsko a Norsko.

Společnost Revolut, jejíž hodnota se odhaduje na 33 miliard dolarů, tedy asi na 750 miliard korun, se stala prvním subjektem, který získal od kyperského regulátora schválení jako poskytovatel kryptografických služeb, uvedla společnost v pátek.

Povolení umožní společnosti Revolut nabízet kryptografické služby svým 17 milionům zákazníků v EHP z nového centra kryptoaktiv na Kypru. Revolut uvedl, že za jeho volbou stojí propracovaný regulační režim ostrovní země, která přilákala také společnosti jako Crypto.com, eToro nebo BitPanda.

Kryptoměnové firmy se snaží zakládat regulované subjekty v zemích EU, aby si zajistily, že budou moci nabízet služby v celém hospodářském bloku, a to ještě před zavedením nařízení EU o trzích s kryptoaktivy neboli MiCA.

MiCA má zajistit velkou ochranu spotřebitelů a potlačit podvody, praní špinavých peněz a další finanční trestnou činnost v kryptografickém průmyslu.

Společnost Revolut, která má již 17 milionů zákazníků v celém EHP, se snaží zajistit, aby jim mohla nabízet kryptografické služby, jakmile MiCA vstoupí v platnost.

Firma má po celém světě přibližně 20 milionů zákazníků a nyní nabízí směnu vůči přibližně 80 kryptoaktivům.

Zdroj: Yahoo, Coindesk