Cristiano Ronaldo rozvíjí své nové podnikání. Investuje do luxusních hotelů

Přidat na Seznam.cz

Cristiano Ronaldo odvážně investuje do hotelů. Hvězda Juventusu otevírá první zařízení mimo Portugalsko podepsané svým jménem. Pro začátek není překvapením, že Cristiano Ronaldo si vybral Madrid.

Cristiano Ronaldo, jeden z nejslavnějších a nejlépe placených sportovců na světě, se nebojí odvážných investic. Hotelový řetězec Pestana CR7 , jehož je Ronaldo spoluvlastníkem, dosud otevřel hotely v Portugalsku, domovině Cristiana – hotely Pestana CR7 působí v Lisabonu a ve Funchalu na Madeiře, rodném městě Ronalda. Nyní společnost rozšiřuje své portfolio o nová místa, tentokrát v zahraničí. Cristiano Ronaldo zahajuje svou globální expanzi v Madridu, městě, kde vzkvétala jeho fotbalová kariéra.

Hotel Pestana CR7 Gran Via Madrid, který je výsledkem spolupráce Ronalda s největší portugalskou hotelovou skupinou, Pestana Hotel Group, nabízí 168 pokojů na deseti podlažích v budově s historií sahající až do roku 1923. Součástí investice, která stála 13 milionů EUR, je pizzerie a sportovní bar, stejně jako zařízení pro sportovce – rozsáhlá fitness část sestávající z tělocvičny, sauny. Hosté mohou také obdivovat panorama španělského hlavního města z terasy v horní části budovy.

Gran Via Madrid Bar Render 1200x567 1
Foto: Pestana CR7

Plány na dobytí dalších trhů jsou odvážné – po otevření hotelu na Gran Via v Madridu mají být spuštěny nové hotely Pestana CR7 v New Yorku, Marrákeši a Paříži. Výběr nových míst pro novináře je také zdrojem spekulací o Ronaldově budoucím osudu po vypršení smlouvy s Juventusem v roce 2022. Nedávné zprávy z médií naznačují, že další zastávkou v působivé kariéře Portugalce bude Paříž a jeho hra pro PSG. Dlouho se také hovoří o možném přestupu Cristiana Ronalda do ligy MLS ve Spojených státech.

Po oznámení investice do nového hotelového řetězce v roce 2015 Cristiano Ronaldo řekl: „Moje ambice je, stejně jako ve fotbale, být lepší a lepší. Fotbal není celoživotní aktivita. Chci také dělat jiné věci. “ Od té doby nyní 36letý fotbalista významně rozšířil své vlastnictví, včetně sítě klinik pro transplantaci vlasů Insparya, rozvinul spolupráci na nových vůních Eden Parfums a také neustále rozšiřuje své módní kolekce – prodává spoustu věcí, z džínů pro pyžama. Podle seznamu nejlépe vydělávajících sportovců na světě zveřejněného minulý měsíc je Ronaldo v tomto ohledu na třetím místě, za ním následují pouze Conor McGregor a Lionel Messi. Na hřišti vydělává Portugalec 70 milionů dolarů, výnosy z reklamních smluv a společností podepsaných pod jeho vlastním jménem mu dávají zhruba 50 milionů dolarů ročně.

5 1200x567 1
Foto: Pestana CR7
1 1200x567 1
Foto: Pestana CR7
Gran Via Madrid Bar Render 1200x567 1
Foto: Pestana CR7
3 1200x567 1
Foto: Pestana CR7
6 1200x567 1
Foto: Pestana CR7