Chaos a zoufalství na krypto trzích. Kdo zkrachuje jako další?

Přidat na Seznam.cz

Pád burzy FTX pořádně otřásl světem kryptoměn. Prognózy serveru Newstream předpovídají, že se celý systém kryptoměn může zřítit jako domeček z karet. Makléři i samotné krypto burzy jsou v nebezpečí. Otázkou není, jestli někdo zkrachuje, ale kdy to bude.

Společnost Genesis Trading zastavila výběry ve své úvěrové divizi. Skupina poskytující kryptoměnové finanční služby obvinila „bezprecedentní tržní chaos“, který způsobil pád FTX, uvedl server Financial Times.

Jak to ovlivní klienty? Skupina Genesis jim nevymění jejich digitální aktiva za reálné peníze. Klienti nedostanou ani žádnou novou půjčku. Genesis na to zkrátka nemá dost financí. O řešení situace bude příští týden jednat prozatímní šéf společnosti Derar Islim.

Zastavení činnosti se týká jen úvěrů, dodal. Obchodování s aktivy i jejich úschova zůstanou i nadále funkční.

Padne Genesis, padnou i ostatní

Náhlý pád FTX otřásl kryptoměnovým odvětvím. Vyplašení klienti se obávají o své finance a tak se snaží „evakuovat“ svá aktiva i z jiných platforem. Jestli situace ovlivní Genesis, tak to bude důkazem, že ani ti největší hráči odvětví nejsou v bezpečí. Společnost Genesis patří k titánům odvětví kryptoměn – je jedním z největších, nejstarších a nejznámějších makléřů na krypto poli. V posledních letech se stala také jedním z největších poskytovatelů krypto půjček.

Tether a krypto burzy Crypto.com, Binance a Coinbase vydaly prohlášení, že nemají žádnou expozici vůči společnosti Genesis. Zakladatel Binance dokonce prohlásil, že uvažuje, že úvěrové portfolio společnosti Genesis odkoupí.

Zdroje: Newstream.cz, Financial Times