Cena bitcoinu je na nejvyšší úrovni za poslední roky

Přidat na Seznam.cz

Před několika lety byl prodáván Bitcoin za zlomek dolaru. Kdežto dnes má dle burzy hodnotu desítek tisíc dolarů. V posledních dnech Bitcoin však překročil pomyslnou hranici, jak píše deník Zeit.

V současné době totiž roste enormně zájem o tuto virtuální měnu. Dle odborníků vše souvisí s povolením speciálních fondů na Bitcoiny. Povolení bylo zveřejněno v lednu tohoto roku americkou komisí pro cenné papíry. Čímž krátce po uveřejnění cena Bitcoinu prudce vzrostla. Právě díky Bitcoin ETF, lze jednoduše investovat, aniž by bylo nutné samotnou virtuální měnu nakupovat.

Budoucnost Bitcoinu je nejistá

Cena Bitcoinu se v lednu vyšplhala na neuvěřitelných 53 000 dolarů (1 238 500 korun) za jeden Bitcoin. Je to nejvyšší úroveň od konce roku 2021. Zdá se být až neuvěřitelné, že v roce 2011 byla cena této virtuální měny 1 dolar, tedy zhruba 23 korun. V roce 2021 už se hodnota zvýšila na 50 000 dolarů za jeden Bitcoin. Tato hranice byla překonána v polovině února.
Zřejmě se blýská na dobré časy i investorům. Další tzv. Halving je totiž naplánován na duben. Proces Halving je snížení odměny na polovinu při vytěžení 210 tisíc bloků. Tedy se sníží odměna za ověřování kryptografických transakcí. Nicméně tento proces zatím vedl spíše k růstu cen, než ke snížení.

Zdroj: Zeit